Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Skip to content
Sisukaart
Ligipääsetavus

Pakosta: Estonia väljub kogu loost tugevamana

Võrdsete võimaluste voliniku Liisa Pakosta hinnangul väljub rahvusooper Estonia peadirektori Aivar Mäega seotud skandaalist tugevamana kui teater enne oli.

Rahvusooper Estonia nõukogu otsustas neljapäeval, et peatab Mäe töölepingu kaheks kuuks. Samuti otsustas nõukogu täiendada teatri kodukorda reeglitega, kuidas tulevikus teatris probleeme turvaliselt ja hoolivalt lahendatakse. Pakosta tunnustas seda otsust.

“Tänast teatri nõukogu otsust saab ainult kiita. Nende fookuses selle otsuse järgi on selged sammud selleks, et igale rahvusooper Estonia töötajale tagada pikaks ajaks selged reeglid, selge töörahu. Just see, mille jaoks kogu see regulatsioon ju mõeldud on, et inimesed saaksid tööl käia ilma, et nad peaksid kartma ahistamist, ja kui midagi juhtub, kui on mingi kahemõtteline asi, siis nad teaksid, kuidas see protsess edasi läheb, kuidas nad midagi kaotamata saavad oma õiguse jalule seada,” rääkis Pakosta “Aktuaalsele kaamerale” antud kommentaaris.

Tema sõnul väljub teater toimuvast tugevamana. “Kindlasti väljub Estonia teater sellest loost palju tugevamana ja palju paremini, sest saan aru, et on juba otsustatud, et nende töökorraldusreegleid täiendatakse. Igas suuremas organisatsioonis ikkagi peaks see olema ära kirjeldatud, et kui on mingi arusaamatus, kui inimest midagi häirib, siis kuidas ta saab sellest diskreetselt teada anda ja kuidas see asi viisakalt ja kenasti lahendatakse nii, et inimene saab oma tööd rahulikult jätkata. Sellised reeglid peaksid tegelikult igas suuremas ja vähemalt ka keskmises organisatsioonis olemas olema ja me saime täna teada, et need reeglid Estonia teatrile tulevad,” ütles Pakosta.

Toimetaja: Merili Nael

 

Allikas: https://www.err.ee/1108869/pakosta-estonia-valjub-kogu-loost-tugevaman